مرز میرجاوه با پاکستان باز است

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سخنگوی گمرک ایران با بیان اینکه مرز میرجاوه برای تبادل کالای تجاری همچنان فعال است، گفت: امیدواریم از روز یکشنبه مجددا مرزهای تجاری ما با کشور عراق فعال گردد.

مرز میرجاوه با پاکستان باز است

روح الله لطیفی گفت: از شنبه گذشته تا به امروز مرز میرجاوه برای تبادل کالای تجاری فعال است و روز آدینه نیز نزدیک به پنجاه کامیون ایرانی کالای صادراتی خود را به وسیله این مرز به پاکستان صادر کردند.

وی اضافه کرد: چند روزی است که سرعت پذیرش کامیون های ایرانی از سوی پاکستانی ها به دلیل کنترل های بهداشتی، کاهش یافته و ازپذیرش 180 دستگاه به 50 دستگاه رسیده است اما تا به امروز این مرز با وجود تراکم نزدیک به 900 دستگاه کامیون، همچنان باز بوده است.

سخنگوی گمرک تاکید نمود: با وجود این حجم کامیون در نوبت عبور از مرز، از صاحبان کالا و تجار درخواست می گردد تا تخلیه کامیون های متوقف در مرز، از ارسال کالای جدید خودداری نمایند.

لطیفی در مورد برخی اخبار منتشر شده مبنی بر تمدید بسته شدن مرزهای کشورمان با عراق هم گفت: تا کنون هیچ مکاتبه ای از سوی عراقی ها با مدیران مرزی کشورمان نشده و هیچ اطلاعیه ای نیز از سوی دولت عراق که موضوع را تائید کند صادر نشده است.

وی اضافه کرد: برخی ایراداتی که از سوی عراقی ها در مرزهای ما در مورد اقدامات بهداشتی و ضدعفونی کالاها عنوان شده بود با اقدامات به موقع مقامات مرزی و استان ها رفع شد و امیدواریم از روز یکشنبه مجدداً مرزهای تجاری ما با کشور عراق فعال گردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "مرز میرجاوه با پاکستان باز است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرز میرجاوه با پاکستان باز است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید