مبلمان را کهنه نما کنید!

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ممکن است عجیب به نظر برسد اما این کار ظاهری شیک و آنتیک به مبلمان تان می دهد و قسمتی از فضای خانه را مانند یک کافه دنج می نماید! فقط تصور کنید یک میز و تعدادی جایگاه به این شکل در حیاط، بالکن یا آشپزخانه تان باشد! دست به کار شوید!

مبلمان را کهنه نما کنید!

با این کار مبلمان تان جذابیتی دوست داشتنی پیدا می نمایند. اگر صبر ندارید تا مبلمان تان بعد از چند سال خود به این حالت دربیایند، خودتان به سادگی و با چند تکنیک رنگ آمیزی به این حالت دربیاوریدشان! با ظاهری ترک دار و چند رنگ، انگار مبلمان تان چند نسل در خانواده چرخیده اند و حالا مانند گنجینه ای خانوادگی به دست شما رسیده اند! فقط خودتان سن واقعی آنها را خواهید دانست!

چه چیزهایی احتیاج داریم؟

- رنگ گچی، 2 رنگ

- قلموی نقاشی

- وازلین

- سمباده یا کاغذ سمباده

- پارافین

- واکس مبلمان

- پارچه کتانی

- واکس قهوه ای

آغاز کنیم!

مرحله اول

وازلین ماده ای عالی برای جلوگیری از رنگ گرفتن است، هر سطحی را به وازلین آغشته کنید، رنگ به آن نمی چسبد. با استفاده از انگشت تان، چند جا از لبه های مبل، میز، جایگاه یا هر چیز دیگری که می خواهید را، به لایه ای نازک از وازلین آغشته کنید. من در اینجا بر روی یک جایگاه که از قبل به رنگ سفید درآمده کار می کنم و می خواهم اندازهی از رنگ سفید زمینه، بعد از اضافه کردن رنگ های دیگر، از میان کار نمایان باشد.

مرحله دوم

رنگ گچی انتخابی عالی برای دادن جلای دوباره به مبلمان است، چرا که تقریبا بر هر سطحی، حتی شیشه، می نشیند. برای رنگ آمیزی مبلمان تان، 2 رنگ متضاد انتخاب کنید، یکی برای لایه زیرین و یکی برای لایه بالایی. من در اینجا از رنگ سبز کم رنگ برای لایه زیرین و از رنگ آبی برای لایه بالایی استفاده کردم. از طریق قلموتان، یک لایه از رنگ زیرین را روی جایگاه بزنید. نقاطی را که با وازلین پوشانده اید را هم رنگ کنید.

مرحله سوم

صبر کنید تا رنگ خشک گردد. سپس با استفاده از سمباده تمام قسمت هایی که وازلین زده بودید را بسایید. خواهید دید که رنگ این نواحی به راحتی پاک می گردد و رنگ زیرین نمایان خواهد شد. می توانید نواحی دیگری از جایگاه را هم از طریق سمباده بسایید.

مرحله چهارم

وازلین از رنگ گرفتن ناحیه بزرگی از جایگاه جلوگیری می نماید، درحالی که پارافین باعث می گردد رنگ در نواحی پارافین دار به صورت خط خط و لکه لکه به جایگاه تان نچسبد و ما برای اینکه ظاهری طبیعی به کار دهیم از هر دوی این تکنیک ها استفاده می کنیم. پارافین را به خوبی به نواحی از مبلمان تان که در حالت عادی بیشتر از بقیه جاها ساییده و فرسوده می شوند، بمالید. سطح میز، نشیمنگاه مبل و و پشتی جایگاه مثال هایی از این جاها هستند. پرافین را به خوبی درون خلل و فرج سطح بمالید.

مرحله پنجم

از طریق انگشت تان اندازه بیشتری وازلین به لبه ها و گوشه های جایگاه بمالید. هرچه مبلمان تان را فرسوده تر می خواهید، به همان اندازه سطوح بیشتری را آغشته به وازلین کنید! وازلین را به سطوحی که در نوبت اول وازلینی شده بودند هم بمالید تا باز هم رنگ نگیرند.

مرحله ششم

حالا جایگاه را با رنگ دومی که تهیه نموده بودید رنگ بزنید. اگر وازلین زیادی به جایگاه زده باشید، ممکن است احتیاج باشد برس رنگ تان را چند مرتبه بشویید. اجازه دهید رنگ خشک گردد.

مرحله هفتم

جاهایی از جایگاه را که آغشته به وازلین بودند، با استفاده از سمباده بسایید خواهید دید که لایه رنگ رویی درمی آید. لایه رنگ زیرین را دست نخورده باقی بگذارید. حالا جاهایی را که به پارافین آغشته نموده بودید سمباده بکشید. خواهید دید که رنگ سخت تر جدا می گردد و حالتی خط خط و لکه ای به جایگاه می دهد.

مرحله هشتم

از طریق پارچه کتانی، اندازهی واکس مبملمان را به تمام سطوح کار بزنید و بعد از 15 دقیقه واکس را با پارچه ای تمیز پاک کنید.

مرحله نهم

واکس قهوه ای ظاهری زنگار مانند به سطوح می دهد و باعث می گردد رنگی که زده اید تازه به نظر نرسد. از طریق یک قلمو سطوح کار را به واکس آغشته کنید. اگر قبل از استفاده از واکس قهوه ای از واکس مبلمان استفاده نمی کردید، رنگ قهوه ای واکس به داخل بافت جایگاه تان نفوذ می کرد و رنگ کار را خراب می کرد. مطمئن شوید که همه گوشه و کنار و شکاف های جایگاه به واکس آغشته شده اند.

مرحله دهم

از طریق یک تکه پارچه کتانی واکس را از روی سطوح پاک کنید. لکه لکه قهوه ای که بر روی جایگاه و درز و شکاف آن باقی خواهد ماند، ظاهری قدیمی و آنتیک به آن می دهد! برای اینکه به جایگاه تان ظاهری قدیمی تر ببخشید، اندازهی از واکس را از روی آن پاک نکنید.

حالا به نظر می رسد مبلمان تان قبل از اینکه به دست شما برسند، سال های زیادی را دیده اند!

منبع: فوت و فن / ehow.com

به "مبلمان را کهنه نما کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلمان را کهنه نما کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید