شاخ و شانه کشیدن برای مشهورترین شاسی بلند دنیا

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، Stone 01 یک شاسی بلند کاملاً نو EREV از شرکت Rox Motor و BAW (Beijing Automobile Works) است. طراحی خودرو شباهت بسیاری با لندروور دیفندر دارد.

شاخ و شانه کشیدن برای مشهورترین شاسی بلند دنیا

با وجود شباهت زیاد بدنه با دیفندر، اما طراحی چراغ ها و سایر اجزای خودرو، متمایز است.

ظاهر خودرو ترکیبی از ادوات درشت و ظریف است. در نمای جلویی، چراغ ها به شکل باریک بوده و از دو طرف کشیده شده اند. جلوپنجره خودرو شکلی عضلانی و بزرگ دارد که ماهیت سگمنت ماشین را توصیف می نماید. بعضی از ویژگی های مدرن مانند چراغ های LED جلو و حسگر LiDAR در این بخش دیده می شوند.

قسمت پشتی هم، طراحی مشابه و هماهنگ با نمای جلویی دارد. دو رنگ بودن بدنه، به جذابیت آن افزوده است. در نمای جانبی، وجود آینه بغل بزرگ و بعلاوه برآمدگی گلگیرها، عضلانی بودن خودرو را ادامه می دهند. دو نوع درب صندوق عقب برای BAW Stone 01 قابل سفارش است. اولی دارای یک درب عقب تقسیم شده و نوع دوم دارای یک درب عقب چرخشی با چرخ زاپاس بوده که روی آن نصب شده است.

طبق معمول، باید با کابینی پر از نمایشگرهای بزرگ و وایرلس شارژری که خودنمایی بیش از حد دارند، روبرو باشیم. آینه عقب Stone 01 می تواند به نمایشگر 9 اینچی تبدیل گردد.

علاوه بر این، یک صفحه نمایش برای مسافران ردیف دوم وجود دارد. در خصوص چیدمان داخلی Stone 01 باید گفت که دو نوع وجود دارد.

اولین مدل دارای شش صندلی با دو صندلی کاپیتانی مستقل در ردیف دوم و دو صندلی در ردیف سوم است.

دومین مدل، یک صندلی در ردیف سوم اضافه می نماید. این یک حرکت غیرعادی برای یک خودروساز است که صندلی اضافی در ردیف سوم ایجاد کند. علاوه بر این، نسخه هفت نفره، صندلی های کاپیتانی ساده تری دارد. به نظر می رسد که نسخه هفت سرنشین، تریم سطح پایه باشد، در حالی که مدل شش صندلی یک نسخه پیشرفته خواهد بود.

در زیر کاپوت خودرو، پیشرانه 1.5 لیتری توربوشارژ با قدرت 152 اسب بخار وجود دارد. اما اینجا خاتمه کار نیست؛ در خصوص موتورهای الکتریکی Stone 1، قدرت ترکیبی آنها با یک موتور 204 اسب بخار در محور جلو و یک موتور 272 اسب بخار در محور عقب به 476 اسب بخار می رسد.

یک ژنراتور، باتری را شارژ می نماید یا برق را مستقیماً به موتورهای الکتریکی می رساند.

Stone 01 دارای یک باتری سه تایی (NMC) 53 کیلووات ساعتی از CATL است. این در واقع یک باتری بزرگ است که حتی در بعضی از وسایل نقلیه الکتریکی نیز یافت می گردد. شاسی بلند BAW با یک بار شارژ باتری می تواند تا 235 کیلومتر برد WLTC را طی کند. در خصوص برد جامع، به 1115 کیلومتر (WLTC) می رسد.

محدوده قیمت Stone 01 هنوز فاش نشده است. اما احتمالا حدود 48 تا 68 هزار و 600 دلار قیمت خواهد داشت.

منبع: فرارو

به "شاخ و شانه کشیدن برای مشهورترین شاسی بلند دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاخ و شانه کشیدن برای مشهورترین شاسی بلند دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید