سرنگونی هواپیمای جاسوسی وابسته به ائتلاف سعودی در غرب یمن

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، ارتش یمن یک هواپیمای جاسوسی وابسته به ائتلاف سعودی را در شهرستان التحیتا در غرب این کشور سرنگون کرد.

سرنگونی هواپیمای جاسوسی وابسته به ائتلاف سعودی در غرب یمن

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، وبگاه خبری شبکه المسیره گزارش کرد که ارتش یمن امروز (چهارشنبه)، یک هواپیمای جاسوسی وابسته به ائتلاف سعودی را در شمال منطقه الجبلیه در شهرستان التحیتا از توابع استان الحدیده در غرب یمن سرنگون کرده است.

ائتلاف سعودی همچنین در 24 ساعت گذشته چندین بار توافق آتش بس در استان الحدیده را نقض کرده است. دو استان صنعا ء در غرب و الجوف در شمال یمن نیز چند بار هدف حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی قرار گرفته اند.

استان الحدیده مشمول توافق آتش بسی است که در سوئد به دست آمد. شهر استکهلم سوئد در تاریخ 15 آذر 1397 (شش دسامبر 2018) به مدت یک هفته میزبان چهارمین دور مذاکرات صلح یمن با حضور طرف های یمنی به ریاست مارتین گریفیتس نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور یمن بود و در تاریخ 13 دسامبر (22 آذرماه) با توافق آتش بس در الحدیده، به کار خود پایان داد.

آتش بس در شهر و بندر الحدیده از 27 آذرماه 1397 (18 نوامبر 2018) وارد مرحله اجرا شده است، اما ائتلاف سعودی با انجام حملات مداوم، هر روز آن را نقض می کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "سرنگونی هواپیمای جاسوسی وابسته به ائتلاف سعودی در غرب یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرنگونی هواپیمای جاسوسی وابسته به ائتلاف سعودی در غرب یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید