رانا پلاس نیمه اتوماتیک در ابتدای سال 1401 عرضه می گردد

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رانا پلاس اتوماتیک در اصل به جعبه دنده نیمه اتوماتیک AMT مجهز است. بعلاوه تصاویر منتشرشده تأیید می نماید که ایران خودرو برنامه نصب جعبه دنده AMT را بر روی این خودرو دارد.

رانا پلاس نیمه اتوماتیک در ابتدای سال 1401 عرضه می گردد

حمیدرضا حاجی اسماعیلی عنوان نمود: نظر به استقبال بازار از خودروی رانا پلاس گیربکس دستی با موتور TU5 در مرحله نخست این پروژه، تجهیز رانا پلاس به گیربکس 6 سرعته دستی با موتور ارتقایافته TU5 پلاس در دستور کار نهاده شد که ضمن تجهیز آن به سقف شیشه ای، استفاده از فرمان برقی نیز با هدف کسب حداکثری رضایت مشتری به این خودرو افزوده شد. در مرحله دوم نیز طراحی و توسعه رانا پلاس نیمه اتوماتیک 6 سرعته (AMT) با موتور TU5 پلاس در حال اجرا است.

وی با اشاره به پروژه طراحی و فراوری رانا پلاس نیمه اتوماتیک (AMT) فراوری انبوه این محصول را در 3 ماهه اول سال آینده پیش بینی و توضیح داد: تا به امروز چندین دستگاه از این محصول به عنوان نمونه اولیه برای انجام کالیبراسیون فراوری شده است که در ادامه آزمون های ارزیابی طراحی نیز بر آن اعمال خواهد شد.

مدیر پروژه رانا پلاس نیمه اتوماتیک بهبود در بخش تعویض دنده محصول را از جمله تفاوت ها با نوع رانا پلاس دانست و گفت: مکانیزم تعویض دنده رانا پلاس AMT به صورت چرخشی است که ضمن سادگی در عملکرد و استفاده به وسیله راننده دارای طرح نو و جذابی هم هست. بعلاوه قابلیت تعویض دنده به صورت دستی به وسیله راننده به وسیله افزودن بازوهایی در دو طرف پشت غربیلک فرمان فراهم شده است تا درصورت احتیاج استفاده گردد. این قابلیت با هدف کاربرد راحت تر و جذابیت بیشتر در رانندگی در بعضی خودروهای لوکس اتوماتیک با عنوان تیپ ترونیک تعبیه می گردد.

به گفته وی در ارتقای خودروی رانا پلاس از 5 دنده به 6 دنده و سپس به 6 دنده نیمه اتوماتیک AMT باتوجه به ارتقای عملکرد موتور از TU5 معمولی به TU5 پلاس، مزیت هایی برای این محصول ایجاد شده است که سبب راحتی و رضایت بیشتر در رانندگی خواهد شد.

آگهی های خرید و فروش رانا پلاس

***

شما می توانید نوترین اخبار خودرو را در بلاگ نقد و بررسی کالاهای دیجیتال بخوانید.

منبع: بلاگ دیوار

به "رانا پلاس نیمه اتوماتیک در ابتدای سال 1401 عرضه می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رانا پلاس نیمه اتوماتیک در ابتدای سال 1401 عرضه می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید