در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است، در برداشتن گام های مان جدی هستیم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، سفیر و نماینده دائم کشورمان نزد سازمان های بین المللی در وین گفت: گزارش جدید مدیرکل موقت آژانس با تایید مجدد پایبندی ایران به برجام، اعلام تصمیمات جدید از سوی جمهوری اسلامی ایران (گام دوم کاهش تعهدات برجامی) را مورد اشاره قرار داده است.

در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است، در برداشتن گام های مان جدی هستیم

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، کاظم غریب آبادی، هم زمان با انتشار شانزدهمین گزارش مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی درخصوص راستی آزمایی اجرای برجام، آن را نشانه حسن نیت جمهوری اسلامی ایران برای حفظ چندجانبه گرایی در روابط بین الملل و گواهی بر پایبندی تهران به تعهدات بینالمللیاش خواند.

بر اساس گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی اضافه کرد: در این گزارش، همانند پانزده گزارش قبلی مدیرکل، تصریح شده است که از روز اجرای برجام، آژانس به نظارت و راستی آزمایی اجرای تعهدات مرتبط هستهای از سوی ایران بر اساس مفاد برجام ادامه داده است.

وی همچنین گفت که در گزارش جدید منتشر شده از سوی مدیرکل موقت آژانس بین المللی انرژی اتمی، اشاره صریحی به دستور شورای عالی امنیت ملی مبنی بر توقف بعضی اقدامات ایران تحت برجام در چارچوب مواد 26 و 36 شده است.

غریب آبادی اضافه کرد: برابر این گزارش، ذخیره اورانیوم غنی شده تا 19 اوت، 241.6 کیلوگرم شامل 25.1 کیلوگرم اورانیوم با غنای 4.5 درصد اعلام شده است و طبق برجام، ایران حداکثر می تواند 202.8کیلوگرم اورانیوم غنی شده داشته باشد.

نماینده کشورمان ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران در برداشتن گام های اعلام شده در تصمیم اخیر خود، مصمم و جدی است و همانگونه که مکررا اعلام شد، اجرای کامل و صادقانه تعهدات همه طرف ها، یک مبنای اساسی برای تداوم برجام است و چنانچه خواستار تداوم توافق هسته ای هستیم، اعضای باقیمانده این توافق باید بهره مندی ایران از منافع برجام را با اتخاذ اقدامات عملی فوری و مناسب و ظرف برنامه زمانی اعلام شده، تضمین نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است، در برداشتن گام های مان جدی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در گزارش جدید آژانس به تصمیمات ایران اشاره شده است، در برداشتن گام های مان جدی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید