خداحافظی طاهر القادری از دنیای سیاست

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رهبر بزرگ اهل سنت بریلوی پاکستان که کوشش زیادی برای ورود به عرصه حکومت داشت از دنیای سیاست استعفا داد.

خداحافظی طاهر القادری از دنیای سیاست

به گزارش دفتر منطقه ای نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از جیو تی وی، طاهر القادری رئیس حزب عوامی تحریک پاکستان بیان کرد: دیگر در دنیای سیاسی فعالیتی نخواهم داشت.

وی توضیح داد: ما کوشش زیادی برای مبارزه با فساد مالی و اداری داشتیم و این احساس را بین مردم و دولتمردان پاکستانی زنده کردیم که باید علیه فساد مالی اقدامی جدی صورت بگیرد.

قادری گفت: من زمانی عضو مجلس بودم و با چشمان خود دیدم که نمایندگان مجلس بیش از آنکه به فکر مسائل مردم باشند به فکر منافع خود هستند.

رهبر بزرگ اهل سنت بریلوی پاکستان افزود: در حادثه مادل تاون 14 از هواداران ما توسط مسئولین وقت ایالت پنجاب کشته شدند، ما سه ماه تمام در اسلام آباد اعتصاب برگزار کردیم و توانستیم عاملان این جنایت را به روانه زندان کنیم.

وی با اشاره به دستگیر شدن افرادی نظیر رانا ثناءالله وزیر سابق قانون ایالت پنجاب گفت: زمانی که ما علیه این سیاستمداران فاسد اقدام می کردیم هیچ کس گمان نمی کرد که روزی آنها زندانی شوند.

قادری افزود: من برای یاری به محرومین اشتیاق زیادی دارم و کوشش خواهم کرد برای حل مسائل بهداشتی نیز کوشش کنم.

رئیس حزب عوامی تحریک تاکید نمود: من از دنیای سیاست کناره گیری می کنم ولی فعالیت های اجتماعی خود را خواهم داشت.

لازم به ذکر است قادری از سال 2008 کوشش زیادی برای ورود به عرصه سیاست در پاکستان داشت و حتی بارها اقدامات خود را الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران دانسته بود.

در سال 2014 و همزمان با حکومت نواز شریف حمله پلیس ایالت پنجاب به هواداران قادری باعث مرگ 14 نفر و زخمی شدن ده ها نفر دیگر شد.

قادری از آن سال کوشش زیادی برای سرنگون کردن نواز شریف و زندانی کردن شهباز شریف داشت تا اینکه این خواسته در زمان حکومت عمران خان محقق شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "خداحافظی طاهر القادری از دنیای سیاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خداحافظی طاهر القادری از دنیای سیاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید