خبرنگاران سران لبنان از گزینه های دولت برای مدیریت بدهی خارجی حمایت کردند

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تهران-خبرنگاران- مقام های ارشد لبنان در نشست امروز دوشنبه تاکید کردند که از گزینه ها و اقدامات کابینه دولت لبنان برای مدیریت بدهی های خارجی لبنان حمایت می کنند.

خبرنگاران سران لبنان از گزینه های دولت برای مدیریت بدهی خارجی حمایت کردند

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، در این جلسه که در کاخ بعبدا و به ریاست عون برگزار شد، حاضران در بیانیه پایانی نشست اعلام کردند که از دولت و گزینه هایی که در خصوص مدیریت بدهی ها اتخاذ خواهد کرد به جز پرداخت بدهی های معوقه، حمایت خواهد کرد.

تمرکز بر تصویب و اجرای برنامه ای فراگیر در راستای اصلاحات اقتصادی و بانکی همزمان با ارائه طرحی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی از دیگر محورهای این نشست بود.

نشست امروز کاخ بعبدا به بحث درباره اوضاع اقتصادی و اقتصادی لبنان و اقدامات لازم برای رویارویی با بحران اقتصادی در شرایط کنونی این کشور اختصاص داشت.

نبیه بری رییس مجلس، حسان دیاب نخست وزیر، زینه عکر معاون نخست وزیر و وزیر دفاع ملی، غازی وزنی وزیر دارایی، ریاض سلامه رئیس بانک مرکزی لبنان و شمار دیگری از وزیران و شخصیت های سیاسی و اقتصادی لبنان نیز در این نشست حضور داشتند.

یکی از مسائل اقتصادی مهم دولت لبنان پرداخت اوراق قرضه یوروبوند است که قیمت این اوراق 30 میلیارد دلار بوده و روز دوشنبه پیش رو نخستین قسط آن به مبلغ یک میلیارد و 200 میلیون دلار فرا می رسد و اقساط دیگر آن تا تیرماه سال آینده باید پرداخت شود.

یوروبوند سندها یا اوراق قرضه دولتی هستند که از طرف شرکت ها و کشورهای اروپایی به لبنان اعطا شده است.

لبنان با احتساب بدهی بابت اسناد یا اوراق قرضه (یوروبوند) در مجموع 90 میلیارد دلار بدهی خارجی و عمومی دارد.

وجود فساد اقتصادی و اداری ، بیکاری و بدهی های انباشت شده لبنان در سال های گذشته باعث شده تا مسوولان این کشور نتوانند سرانجام از عهده پرداخت این مبالغ بر آیند .

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سران لبنان از گزینه های دولت برای مدیریت بدهی خارجی حمایت کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سران لبنان از گزینه های دولت برای مدیریت بدهی خارجی حمایت کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید