خبرنگاران خدمات جدید در سامانه تهران من برای مقابله با کرونا

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، تهران- خبرنگاران- خدمات جدید سامانه 137 در خصوص مقابله با شیوع ویروس کرونا روی سامانه و اپلیکیشن تهران من قرار گرفت و ثبت درخواست سرویس هایی که شهرداری تهران در ارتباط مستقیم با شهروندان در این حوزه ارائه می کند به سادگی امکان پذیر شده است.

خبرنگاران خدمات جدید در سامانه تهران من برای مقابله با کرونا

به گزارش روز سه شنبه سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران، در پی شیوع بیماری کرونا و با توجه به اهتمام شهرداری تهران برای ایفای نقش در پیشگیری از گسترش هرچه بیشتر آن، برخی خدمات را به صورت غیرحضوری و از طریق سامانه تهران من ارائه می کند.

از جمله موضوعاتی که به تازگی در سامانه ثبت درخواست های مردمی 137 به تهران من افزوده شده، خدماتی است که در این شرایط می تواند کمکی در جهت پیشگیری از شیوع بیشتر کرونا باشد. شهروندان با مراجعه به اپلیکیشن یا سامانه تهران من و در قسمت 137 می توانند با انتخاب موضوع کرونا به سه دسته از این اقدامات دسترسی داشته و درخواست خود را ثبت و پیگیری نمایند.

شهروندان تهرانی اعم از پزشکان، پرستاران و نیروهای امدادی در این شرایط با ثبت نام به عنوان داوطلب در بخش اول می توانند در جهت کمک به شهر و همشهریان خود برای مبارزه همگانی با ویروس کرونا گام بردارند.

در بخش دوم، شهروندان می توانند اقلام بهداشتی و ضدعفونی نماینده را جهت کمک به سایر شهروندان اعلام نمایند تا شهرداری تهران در اسرع وقت نسبت به جمع آوری و توزیع آن اقدام نمایند.

با توجه به اینکه باز بودن اماکن عمومی غیرضروری در این شرایط می تواند موجب گسترش بیماری باشد، شهروندان می توانند در خصوص برگزاری هرگونه تجمعات، همایش ها، بازارهای محلی و باز بودن مجموعه های ورزشی و غیره به شهرداری تهران اطلاع رسانی نمایند تا به سرعت اقدام مقتضی در این رابطه صورت گیرد.

همچنین شهروندان می توانند در تماس با سرشماره 137 و با شماره گیری کد 6 به بخش ویژه مرتبط با مقابله با کرونا متصل شوند و موارد فوق را به صورت تلفنی نیز اعلام نمایند.

سازمان فاوای شهرداری تهران که به تازگی نسخه جدیدی از اپلیکیشن تهران من را رونمایی کرده است خدمات غیرحضوری بسکمک را در جهت تسهیل پرداخت های شهری، انواع قبوض و امکان خرید آنلاین بلیت تک سفره مترو و شارژ کارت بلیت مترو و اتوبوس ارائه می کند.

همچنین در سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir و اپلیکیشن ویژه آن که از کافه بازار و گوگل پلی قابل دانلود است، خدمات ویژه شهری در حوزه حمل و نقل، پارک حاشیه ای و همچنین خدمات غیرحضوری در حوزه شهرسازی که شهروندان را از حضور در دفاتر و شهرداری های نواحی و مناطق بی نیاز می کند به سادگی در دسترس قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران خدمات جدید در سامانه تهران من برای مقابله با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خدمات جدید در سامانه تهران من برای مقابله با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید