تمجید واشنگتن از موافقت بلغارستان با خرید اف-16

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای ضمن تمجید از موافقت بلغارستان با خرید هشت جنگنده اف-16 خاطرنشان کرد که واشنگتن آماده تقویت مشارکت استراتژیک خود با صوفیه است.

تمجید واشنگتن از موافقت بلغارستان با خرید اف-16

به گزارش گروه بین الملل نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، موافقت دولت بلغارستان با خرید جنگنده های اف-16 آمریکا به ارزش 1.26 میلیارد دلار وزارت خارجه دولت آمریکا را به انتشار بیانیه و تمجید از دولت و نخست وزیر این کشور اروپایی واداشته است.

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در یک بیانیه از موافقت دولت بلغارستان برای خرید هشت فروند جنگنده اف-16 و مهمات و تجهیزات وابسته به آن اطلاع داد.

این مقام آمریکایی توضیح داد: ما به بیوکو بوریسوف نخست وزیر بلغارستان و دولت بلغارستان به خاطر تعهدشان برای نوسازی ارتش این کشور به وسیله اکتساب این جنگنده بسیار توامند ادای احترام می کنیم.

ملانیا ترامپ، دونالد ترامپ و از بیوکو بوریسوف نخست وزیر بلغارستان

وی اضافه کرد: ما آماده همکاری با بلغارستان برای این پروژه (پروژه همکاری آمریکا و بلغارستان در زمینه جنگنده های اف-16) و تقویت مشارکت استراتژیک بلندمدت مان هستیم.

طبق گزارش اسپوتنیک، قرارداد 1.26 میلیارد دلاری بلغارستان با آمریکا برای خرید هشت جنگنده اف 16، روز سه شنبه (دیروز) رسما وارد فاز اجرایی شد.

رومن رادف رئیس جمهور بلغارستان هفته گذشته مخالفت خود را با خرید این جنگنده ها اعلام و آن را وتو نموده بود اما مجلس بلغارستان آدینه هفته گذشته وتوی رئیس جمهور را لغو کرد.

قراردا خرید اف-16 بلغارستان از آمریکا، بزرگ ترین خرید نظامی این کشور در سه دهه بعد از سقوط رژیم کمونیستی در این کشور اروپایی است.

رادیو ملی بلغارستان گزارش داد، اولین جنگنده اف-16 آمریکایی تا اواسط 2023 وارد این کشور شده و تا سال 2024 تمام هشت جنگنده به بلغارستان تحویل داده خواهد شد.

ق

منبع: خبرگزاری فارس

به "تمجید واشنگتن از موافقت بلغارستان با خرید اف-16" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمجید واشنگتن از موافقت بلغارستان با خرید اف-16"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید