کوشش مخفیانه گوگل برای آشتی با هواوی

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از آسین ایج، به دنبال اعمال فشارهای آمریکا گوگل اظهار داشت از این پس تنها نصب نسخه منبع باز و عمومی سیستم عامل اندروید بر روی گوشی های تولیدی هواوی ممکن است و دسترسی و استفاده از بسیاری از برنامه های اندرویدی محبوب گوگل هم برای مالکان گوشی های تولیدی هواوی ناممکن خواهد شد.

کوشش مخفیانه گوگل برای آشتی با هواوی

این رویداد به تیره شدن روابط کاری و حرفه ای هواوی با گوگل و بعضی شرکت های فناوری دیگر آمریکایی منجر شده است. به دنبال انتشار اخباری در خصوص کوشش هواوی برای طراحی سیستم عامل مستقل تلفن همراه و احتمال برخوردهای قهرآمیز دولت چین با شرکت های فناوری مانند گوگل، این شرکت به فکر افتاده تا شرایط موجود را به هر نحو ممکن تغییر دهد و منابع آگاه از لابی فشرده گوگل در واشنگتن برای مستثنی شدن از تصمیمات کاخ سفید بر علیه هواوی خبر می دهند.

گفته می گردد سیستم عامل جدید هواوی با برنامه های اندرویدی سازگار خواهد بود، اما بدین منظور نیازی به استفاده از فناوری گوگل نخواهد داشت و همین مساله باعث خواهد شد تا این شرکت آمریکایی دیگر کنترلی بر داده های رد و بدل شده به وسیله گوشی های جدید هواوی نداشته باشد. گوگل در رایزنی های خود با سیاستمداران آمریکایی تصریح نموده که این تحول خطر بزرگ تری برای امنیت ملی آمریکا محسوب می گردد و بهتر است هواوی کماکان بتواند از نسخه کامل اندروید استفاده کند تا نحوه استفاده کاربران گوشی ها و تبلت های این شرکت چینی زیر ذره بین گوگل باقی بماند.

گوگل در لابی های مخفیانه خود همچنین مدعی شده که هک کردن سیستم عامل جدید هواوی هم برای هکرها و هم برای دولت ها ساده تر است و سواستفاده از داده های خصوصی میلیون ها کاربر گوشی های هواوی می تواند مسائل تازه ای ایجاد کند. تحلیل گران می گویند این شرکت همچنین از زیان اقتصادی هنگفت ناشی از قطع همکاری با هواوی بیمناک است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "کوشش مخفیانه گوگل برای آشتی با هواوی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش مخفیانه گوگل برای آشتی با هواوی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید