برای افزایش تخت بیمارستانی با مشکل تامین منابع اقتصادی روبرو هستیم

به گزارش خبرنگاران، فریدون همتی ظهر آدینه در نشست انجمن های سرمایه گذاران و فعالان مالی هرمزگان با وزیر اقتصاد و دارایی که در سالن جلسات استانداری هرمزگان برگزار گردید، بیان داشت: نقش استان هرمزگان هم در اقتصاد ملی و فراوری ناخالص داخلی نقش بی بدیلی است. استان هرمزگان سال گذشته تنها از سه محل، 20 هزار میلیارد تومان پول نقد را وارد خزانه کرد.

برای افزایش تخت بیمارستانی با مشکل تامین منابع اقتصادی روبرو هستیم

وی با بیان اینکه تقریبا یک دهم بودجه عمومی کشور از استان هرمزگان تامین شد.، اظهارداشت: نکته مهم دیگر رها کردن سرمایه های راکد دولتی و بانکی است. اجازه تهاتر در استان را می خواهیم چون اگر پول به خزانه برود دیگر به استان بر نمی گردد.

همتی اعلام نمود: به لحاظ اینکه استان در تخت بیمارستانی در رنج است ما احداث 1500 تخت بیمارستانی را کلید زدیم که برای به انتها رسیدن این عمل احتیاج به منابع گسترده اقتصادی داریم.

وی اضافه نمود: بنده منابع راکد دانشگاه ها را محاسبه نموده ام که تقریبا حدود 600 میلیارد تومان است. دو هزار و 400 واحد فراوریی به هر دلیل موجه و غیر وجه توسط بانک ها تملک شده اند که اشتغال این واحدها باعث از بین رفتن اشتغال در استان شده است.

استاندار هرمزگان توضیح داد: واحدهای نفتی در استان هرمزگان وجود دارد که ارزش اضافه نموده آن ها در تهران پرداخت می گردد. نمایندگان مجلس می توانند یاری نمایند که بخشی از این ارزش اضافه نموده به استان برسد.

به گفته همتی، با توجه به اینکه استان هرمزگان هیچ استفاده ای از این ارزش اضافه نموده ندارد تقاضای ما این است که در قانون درصدی از این ارزش اضافه نموده برای محل فراوری اختصاص داده گردد و بخشی دیگر برای محل مصرف. این منابع می توانند محرک های خیلی قوی برای استان هرمزگان باشند و می توانند استان را نجات دهد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برای افزایش تخت بیمارستانی با مشکل تامین منابع اقتصادی روبرو هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای افزایش تخت بیمارستانی با مشکل تامین منابع اقتصادی روبرو هستیم"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید