اماکن دیدنی جزیره قشم در زمستان

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، جزایر جنوبی کشورمان به ویژه جزیره زیبای قشم از برترین مقاصد گردشگری در فصل زمستان است.

اماکن دیدنی جزیره قشم در زمستان

صداوسیما: جا های دیدنی قشم در زمستان بسیار است. چند نمونه از جاذبه های دیدنی قشم را به شما معرفی می کنیم. جزایر جنوبی کشورمان برترین مقاصد گردشگری در فصل زمستان می باشد و یکی از این مکان های زیبا جزیره قشم است.

غار نمکدان قشم

غار نمکدان از جمله غار های استان هرمزگان و یکی از منحصر به فردترین جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.

بخشی از کوه های جزیره قشم به علت انباشتگی و رسوب نمک موجود در آب دریا در گسل های عمیق، تبدیل به غار های نمکی شده اند که غار نمکدان، یکی از آن ها می باشد. این غار در بخش انتهایی جنوب غربی جزیره قشم و در فاصله 90 کیلومتری از شهر قشم در داخل یک کوه گنبدی شکل واقع شده است.

دره ستاره ها

دره ستاره ها که اهالی بومی به آن ستاره افتاده یا استاره کفته نیز می گویند از زیباترین جلوه های فرسایش در جزیره پهناور قشم است.

اهالی معتقدند پس از فرو افتادن ستاره ای در این محل و بر اثر ضربه ای سهمگین، خاک از زمین بالا آمده و به هر شکلی که بوده خشک شده و چنین اشکالی پدید آمده است.

جنگل دریایی حرا

حرا این درخت شگفت انگیز (شورزی) دریایی را لینه زیست شناس نامی دنیا به نام حکیم و فیلسوف بزرگ ایرانی (ابوعلی سینا) نامگذاری نموده، نام علمی آن Avicennia Marina است که در زبان محلی ، حرا می گویند.

ارتفاع میانه این گیاه شگفت انگیز به حدود 6 متر می رسد. این پدیده در خور های ساحل (پستی های کم شیبی که در هنگام مد، آب دریا آن ها را فرا می گیرد) به وفور می روید و به خوبی رشد می نماید.

ژئو پارک دنیای قشم

ژئوپارک دنیای قشم با وسعتی بالغ بر 30 هزار هکتار در غرب جزیره قشم واقع شده است.

ژئوپارک دنیای قشم محدوده ای طولی است که شرق آن به روستای طبل و سلخ، غرب آن به روستای گوری و کانی، شمال آن به ساحل شمالی و جنوب آن به ساحل جنوبی منتهی می گردد.

ژئوپارک دنیای قشم به عنوان اولین و تنها ژئوپارک خاور میانه در سال 2006 در یونسکو به ثبت شبکه دنیای ژئوپارک ها رسید.

پارک کروکودیل

پارک کروکودیل یکی از جاذبه های گردشگری استان هرمزگان است که در نزدیکی شهر سوزا در جزیره قشم واقع شده است.

پارک کروکودیل نوپَک به عنوان اولین مرکز پرورش و نگهداری کروکودیل (تمساح) در خاورمیانه، در زمستان سال 1389 در پارک ساحلی شهر سوزا با مساعدت سازمان منطقه آزادقشم و با ورود 8 کروکودیل از کشور مالزی راه اندازی شد و در حال حاضر از نظر نوع حیواناتی که در آن نگهداری می گردد، در نوع خود در ایران منحصر به فرد است. کروکودیل های نوپک از نوع کروکودیل پروسوس موسوم به آب شور می باشند که به عنوان برترین گونه کروکودیل پرورشی در دنیا شناخته می شوند.

غار های تاریخی خربس

غار خربس از جمله غار های جالب توجه استان هرمزگان و یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان قشم می باشد که در 15 کیلومتری شهرقشم و سمت راست جاده قشم به روستای خربس واقع شده است.

غار خربس دارای معماری صخره ای بوده و در نتیجه تخلیه ماسه ها از داخل حفره های سنگ های ارتفاعات روستای خربس که مشرف به ساحل جنوبی جزیره می باشد، به وجود آمده است.

غار خربس دارای 4 دهانه است که در ارتفاع 20 تا 30 متری واقع شده اند و از درون به یکدیگر پیوسته می باشند. این غار از دهلیزها، تالار ها و اتاق های متعدد به ابعاد 5.5 × 4 متر تشکیل شده که به مرور زمان به وسیله افراد گوناگون و به منظور کاربرد های گوناگون شکل و سیمای آن ها تغییر شکل یافته است.

منبع: توریسم آنلاین

به "اماکن دیدنی جزیره قشم در زمستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اماکن دیدنی جزیره قشم در زمستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید