اعلام نیازهای فناورانه ایمیدرو در 4 حوزه

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: احیاء معادن کوچک، رونق حوزه گوهرسنگ ها، توسعه استخراج و اکتشاف در عمق و دانش فنی زنجیره محصولات، از نیازهای فناورانه ایمیدرو محسوب می گردد. وی اضافه کرد: در این راستا ایمیدرو به منظور تحقق اهداف، آماده تامین اقتصادی ایده های دانشگاه ها و مراکز علمی است.

اعلام نیازهای فناورانه ایمیدرو در 4 حوزه

به گزارش خبرگزاری نقد و بررسی کالاهای دیجیتال به نقل از روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب پور در جلسه جلسه پایش تفاهم نامه های ایمیدرو با مراکز علمی که با حضور جمعی از روسا و نمایندگان دانشگاه های برتر برگزار گشت، اضافه کرد: توسعه معادن کوچک مقیاس یک از رویکردهای ایمیدرو است که در این زمینه شرکت تهیه و فراوری مواد معدنی(شرکت تابعه ایمیدرو) آماده همکاری با دانشگاه ها در پیشبرد اهداف این بخش است.

وی اضافه کرد: استراتژی دیگر این سازمان رونق حوزه سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی است. بخشی که ظرفیت های آن سال ها مغفول واقع شده و با برنامه ریزی های ایمیدرو، در جهت توسعه قرار گرفته است.

غریب پور ادامه داد: در این بخش به هر میزان که دانشگاه ها در مقاطع دکتری و ارشد سرانجام نامه با موضوعات مورد توجه ایمیدرو ارایه نمایند، تامین اقتصادی آن را به عهده خواهیم گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: رویکرد سوم ایمیدرو، توسعه استخراج و اکتشافات در عمق است که در این بخش حمایت از ایده های دانشگاه ها را خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه دانش فنی از دیگر رویکردهای ایمیدرو محسوب می گردد، گفت: در حال حاضر جهاد دانشگاهی بر روی زنجیره فولاد فعالیت های مطالعاتی دارد و اگر سایر دانشگاه ها در سایر زنجیره های ارزش همچون صنعت مس آماده همکاری هستند، می توانند برنامه های خود را اعلام نمایند.

امضای 221 قرارداد

رئیس هیات عامل ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش گفت: ایمیدرو 221 قرارداد به ارزش 88 میلیارد تومان در سال 98 و شش ماهه سال جاری با دانشگاه ها و مراکز علمی داشته است.

وی با اشاره به پیشتازان معدن و صنایع معدنی در همکاری با دانشگاها گفت: شرکت فولاد مبارکه (30 میلیارد تومان)، ایمیدرو (16.7 میلیارد تومان)، فولاد خراسان و گل گهر از جمله پیشتازان معدن و صنایع معددنی از لحاظ ارزش قراردادها در همکاری با دانشگاه ها و مراکز علمی هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در حال حاضر به لحاظ تعداد قرارداد نیز شرکت مبارکه، ایمیدرو، گل گهر در صندلی های اول تا سوم قرار دارند.

اقدامات برجسته در همکاری با دانشگاه ها

غریب پور با اشاره به برجسته ترین همکاری ها بین ایمیدرو و دانشگاه ها، گفت: طرح توسعه توانمندی های فنی و مهندسی ایمیدرو در حوزه معدن و صنایع معدنی توسط دانشگاه تهران تهیه شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو اضافه کرد: خروجی این طرح پیوست فناوری بخش معدن و صنایع معدنی است که بر اساس آن فهرست فناوری های اولویت دار ین حوزه به ستاد اقتصاد مقاومتی ارایه می گردد.

وی گفت: این برنامه ریزی، چشم انداز آینده در زمینه فناوری حوزه معدن و صنایع معدنی را تعیین خواهد نمود.

غریب پور اضافه کرد: رونمایی از شبیه ساز رانندگی دامپتراک توسط دانشگاه خواجه نصیر، راه اندازی کافه معدن در دانشگاه امیرکبیر، ایجاد مرکز نوآوری دانشگاه تهران با حمایت شرکت مبارکه، راه اندازی مرکز هوشمندی و رصد خانه فناوری و نوآوری در دانشگاه صنعتی شریف، از مهم ترین اقداماتی به شمار می رود که در راستای پیوند دانشگاه ها با بخش معدن و صنایع معدنی اجرا شده است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تاکید نمود: حس تعلق به دانش بومی در کشور تقویت شده است و بدیهی است در شرایط کنونی، سرنوشت مهتوم کشور، اتکا به توان داخلی است.

وی مطرح نمود: دفتر بومی سازی ایمیدرو نیازهای فناورانه ایمیدرو را احصا و ارایه جامعی به دانشگاه ها خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری آریا

به "اعلام نیازهای فناورانه ایمیدرو در 4 حوزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نیازهای فناورانه ایمیدرو در 4 حوزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید