اعتراف شهروند آمریکایی به دورزدن تحریم های واشنگتن علیه پیونگ یانگ

به گزارش نقد و بررسی کالاهای دیجیتال، یک شهروند آمریکایی در دادگاه اعتراف کرد که به کره شمالی برای دور زدن تحریم های آمریکا در خدمات ارزهای رمزگذاری شده، یاری نموده است.

اعتراف شهروند آمریکایی به دورزدن تحریم های واشنگتن علیه پیونگ یانگ

وزارت دادگستری آمریکا روز دوشنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام نمود، ویرگیل گریفیث شهروند آمریکایی به توطئه برای نقض قانون اختیارات اضطراری بین المللی اقتصادی با ارائه خدمات به کره شاقتصادی از جمله مشاوره فنی در خصوص استفاده از ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک چین برای فرار از تحریم ها اعتراف نموده است.

این وزارتخانه آمریکایی اضافه نمود که گریفیث کارشناس ارزهای رمزنگاری شده در سال 2018 در زمینه ارائه خدمات به افراد در کره شاقتصادی و توسعه و تأمین اقتصادی زیرساخت های ارزهای رمزنگاری شده در این کشور به منظور فرار از تحریم های ایالات متحده فعالیت داشته است.

وزارت دادگستری آمریکا مدعی است گریفیث که ساکن سنگاپور بوده در سال 2019 با وجود اینکه وزارت خارجه آمریکا اجازه سفر به این کشور را از وی رد نموده بود، به کره شاقتصادی سفر کرد.

در ادامه بیانیه وزارت دادگستری آمریکا آمده است که گریفیث در کره شاقتصادی در کنفرانسی در پیونگ یانگ شرکت کرد تا دستورالعمل هایی درباره نحوه استفاده کره شاقتصادی از ارزهای رمزنگاری شده و بلاک چین برای پولشویی و جلوگیری از تحریم های آمریکا ارائه دهد.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین

به "اعتراف شهروند آمریکایی به دورزدن تحریم های واشنگتن علیه پیونگ یانگ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراف شهروند آمریکایی به دورزدن تحریم های واشنگتن علیه پیونگ یانگ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید